Fitness-24.cz

Železo

- kyselinou listovou
Železo
Potravina pro zvláštní výživu
Kategorie Vitamíny a minerály
Výrobce VitaHarmony
Běžná cena 159,-
U nás ušetříte 21,- (13%)
naše cena
138,-

Vyberte si variantu
Vložit ks

Umožňuje distribuci kyslíku v organismu

Přispívá k normální psychické činnosti

Snižuje míru únavy a vyčerpání

Podporuje krvetvorbu

Podporuje imunitu


 

Informace o produktu:

Železo je životně významný prvek. Obecně je známo, že vazbou na hemoglobin (barvivo v červených krvinkách) umožňuje distribuci kyslíku v organismu mezi plícemi a cílovými tkáněmi. Spolu s kyselinou listovou (folátem) podporuje krvetvorbu a snižuje míru únavy a vyčerpání. Kyselina listová přispívá rovněž k normální psychické činnosti a podporuje imunitu. Vitamin C navíc zvyšuje vstřebávání železa a tvorbu kolagenu pro správnou funkci krevních cév.

Nedostatek železa se může projevit malátností, celkovou ochablostí a bledostí. Rychle nastupuje únava. Vedle nedostatečného příjmu železa způsobeného zejména výživou, může být nedostatek vyvolán sníženým vstřebáváním, zvýšenou potřebou v těhotenství, během kojení nebo při růstu a převážně ztrátami krve při menstruaci nebo u dárců krve.

 

Dávkování:

1 tableta 1x denně

 

Složení:

Složení 1 tablety: Železo (fumaran železnatý) 20mg (143% DDD), Kyselina listová (pteroylmonoglutamová) 1000 µg (500% DDD). *DDD= doporučená denní dávka

Přidané látky: Fosforečnan vápenatý, mikrokrystalická celulóza, kyselina stearová, stearan hořečnatý, látky protispékavé: oxid křemičitý, zesíťovaná sodná sůl karboxymethylcelulózy, šelak

 

Upozornění:

Obsah začněte užívat pouze z nepoškozeného bezpečnostního obalu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno pro děti do 10 let. Není určeno jako náhrada pestré stravy.

 

Akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail