Přihlásit se Registrovat
Váš nákupní košík je prázdný.
Fitness24.cz

Zázrak jménem Goji

Kustovnice výrazně posiluje imunitu, zlepšuje činnost jater a ledvin, snižuje vysoký krevní tlak a působí...

Slyšeli jste už o kustovnici čínské? Možná ji znáte pod názvem goji (vyslovuje se „godži“). Toto ovoce patří mezi hotové klenoty z pohledu tradiční čínské medicíny a stále častěji se objevuje nejen v tuzemských obchodech, ale i v jídelníčku těch, kteří touží být zdraví a nebojí se konzumovat ovoce, které je pro nás zatím stále exotické.

Kustovnice čínská je omlazující, antioxidanty, minerály a vitamíny nabité ovoce, které, když se usuší, připomíná svou velikostí plody mezi borůvkou a šípkem. Je sladká, aromatická a někomu zkraje může její chuť připadat až příliš výrazná. Ne každému hned napoprvé chutná. Udělejte si z kustovnice čaj, podobně jako když spaříte sušené plody šípku. Nebo ji použijte všude tam, kam jste zvyklí přidávat rozinky. Jiní se naopak její chuti nedokáží nabažit.

Kustovnice výrazně posiluje imunitu, zlepšuje činnost jater a ledvin, snižuje vysoký krevní tlak a působí blahodárně na astmatiky a pacienty s nemocnými plícemi. Pozor, funguje také jako účinné afrodiziakum! Regeneruje namáhaný zrak (ideální pro stále rostoucí počet lidí, kteří tráví v kanceláři či doma u počítače hodně času), zabírá při léčbě lupénky a kožních onemocnění alergického původu. Působí protizánětlivě a napomáhá také při potížích s prostatou. Zlepšuje a uvádí do souladu krevní oběh a pozitivně působí při onemocnění ledvin a plic. Zanedbatelným kladem není ani skutečnost, že podporuje dlouhověkost a pomáhá k udržení psychické a duševní svěžesti.

Goji obsahuje více než desítku minerálů a dvě desítky stopových prvků, bezmála dvacet aminokyselin, 6 vitamínů a řadu polysacharidů. Je bohatá rovněž na nenasycené mastné kyseliny a karotenoidy (což jsou známé a velmi účinné antioxidanty).

Je známa svou mnohostrannou prospěšností pro lidský organizmus, a to jak v mladém, tak i pokročilém věku, přičemž nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky. Jinými slovy, nikdy není pozdě na to začít mlsat goji. Tradiční východní medicína nedá na kustovnici dopustit. Plody, které se jedí čerstvé nebo se mohou sušit, považují Číňané za naprosto přirozený druh ovoce a svůj jídelníček si bez goji už dost dobře neumějí představit. A nejen oni.

Ovoce Goji můžete nalézt také v celé řadě doplňků stravy mezi něž patří například i Hydroxycut Advanced.

Akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail