Přihlásit se Registrovat
Váš nákupní košík je prázdný.
Fitness24.cz

Rybí tuk

Chcete se dozvědět více o rybím tuku? Proč je pro naše zdraví tak zásadní a v čem je pro lidský organizmus nepostradatelný?

Dříve děti dostávaly ve škole povinně na lžičce rybí tuk a nebyl snad nikdo, komu by se nezkřivil obličej. I přes svou chuť patří rybí tuk k osvědčeným a úspěšným léčivům a životabudičům, neboť se používá již od sedmnáctého století. Doba nicméně pokročila a dnes si na nepříjemnou příchuť nemusí nikdo stěžovat.
Moderní potravinové doplňky, to jsou ve většině případů želatinové kapsle s upraveným rybím tukem, který je dokonale zbaven jak nepříjemné chuti, tak i zápachu. Výhodou rovněž je, že obsah kapsle se spolehlive rozpustí až v žaludku.

Co je vlastně na rybím tuku pro naše zdraví tak zásadní? V čem je pro lidský organizmus nepostradatelný?


Rybí tuk obsahuje důležité a zdraví prospěšné omega-3 nenasycené kyseliny, které lidské tělo samo neumí vyrobit, a proto je přijímá prostřednictvím potravin nebo potravinových doplňků. Nejvíce těchto omega-3 nenasycených kyselin najdeme v mořských rybách, zejména v tučnějších makrelách, lososech nebo tuňácích.
Jenže, ruku na srdce: máme tolik času a peněz, abychom mohli pravidelně konzumovat pokrmy z ryb? Kdo proto nechce spoléhat na jídelníček, může si dopřát zdravý rybí tuk ve formě potravinových doplňků.

Pokud budete číst složení potravin a narazíte na zkratky EPA a DHA, jste na dobré cestě! Kyselina eikosapenteová (EPA) a kyselina dokosahexanová (DHA) patří totiž mezi omega-3 nenasycenými kyselinami mezi jasné favority!

A na jaké neduhy je rybí tuk dobrý?

Zmenšuje především riziko srdečního onemocnění a snižuje také srážlivost krve a krevní tlak. Koho trápí vyšší hodnota „špatného cholesterolu“, ten by měl rybí tuk rovněž užívat. Rybí tuk působí preventivně zejména u rakoviny prsu a tlustého střeva. Pomáhá ženám při bolestivé menstruaci a také při některých psychických potížích a dyslexie u dětí. Zabírá také při zánětech cév, kloubů a při lupénce, což je nepříjemné kožní onemocnění. Zdravotních potíží, kde se rybí tuk osvědčil, je mnohem více, a proto bychom si ho měli dopřát v takové míře, aby nám prospěl a pomohl.

Akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail