Přihlásit se Registrovat
Váš nákupní košík je prázdný.
Fitness24.cz

ACAI - jde opravdu o superovoce?

Celý trs plodů váží okolo šesti kilogramů, je to zdravé, výborně to chutná, a jeden kousek tohoto exotického

ACAI – elixír mládí, který vás postaví na nohy!

Celý trs plodů váží okolo šesti kilogramů, je to zdravé, výborně to chutná, a jeden kousek tohoto exotického ovoce má v průměru nejvýše dva centimetry – co je to? Nebudeme vás dlouho napínat, je to brazilské acai (vyslovuje se „asají“).

Ukazuje se, že tenhle malý velký zázrak, který chutí připomíná lesní ovoce, udržuje tělo ve skvělé kondici. Zbavuje ho škodlivin, takže nám dává šanci na kvalitnější a delší život. To nejlepší však přijde až na konec: pokud patříte k těm, kteří se stále snaží shodit nějaké to kilo a nedaří se, nepropadejte zoufalství – zkuste acai! Vaše hmotnost půjde přirozenou cestou dolů sama…

Toto u nás zatím ne příliš známé ovoce je doslova nabité antioxidanty: to jsou důležité látky, které umí zatočit s volnými radikály. Ano, jsou to právě volné radikály, které devastují zdravé buňky a stojí za mnoha vážnými nemocemi, jako je třeba rakovina, a také mají na svědomí postupné chátrání organismu. Účinnou zbraní proti stárnutí a chorobám jsou i vitamíny a minerály, obsažené v acai. Patří k nim například vitamín A, B1, B2, B3, C a E, z minerálů pak zejména nepostradatelný draslík. Když k tomu připočteme vlákninu, sacharidy, bílkoviny a omega 3 – kyseliny, tak si můžeme udělat poměrně plastickou představu o tom, proč zařadit co nejdříve právě acai do svého jídelníčku.

Acai prospěje cévám, a to hned z několika důvodů. Za prvé působí dilatačně, což znamená, že je rozšiřuje. Drží také na uzdě také „špatný“ cholesterol a vylepšuje skóre toho „dobrého“, což má rovněž blahodárný vliv na kardiovaskulární systém. Vysoký tlak? Zbavte se ho šetrně, tím, že budete mlsat ovoce acai! Tyto nenápadné plody purpurové barvy se rovněž postarají se o tvorbu červených krvinek a regenerují účinně oční barvivo.

Vidíte špatně? Zlepšete svoji ostrost vidění – ano, s ovocem acai to možné je. Podobně fungují například i tuzemské borůvky. Kyselina linolová, která je rovněž v malých bobulkách skryta, zvýšuje sexuální apetit, pomáhá tělu vstřebat některé druhy vitamínů, rozpustné v tucích, a detoxikuje náš organismus.

Poznali byste acai, kdybyste tyto plody viděli na vlastní oči? Napovíme vám… Rostou na palmě, vysoké 15 až 25 metrů. Plody zrají v trsu, který váží až 6 kilogramů, a je nutné si na ně počkat minimálně 4 roky, než se ovoce vůbec poprvé objeví. Ze zelené barvy přejdou postupně do purpurové. Palma si libuje v příjemném polostínu deštného pralesa v Brazílii.

Brazilským domorodcům, kteří vždy spoléhali na svoji intuici a na zkušenosti, předávané z pokolení na pokolení, ovoce acai odjakživa pomáhalo proti infekčním nemocem, posilovalo jejich imunitní systém, dodávalo jim energii, napomáhalo trávení, takže se po něm cítili dobře po všech stránkách… tedy dost důvodů pro to domnívat se, že acai si najde co nejdříve cestu i na náš stůl.

ACAI

V každé dávce obdržíte 1100 mg brazilského ACAI v prémiové kvalitě. Pro podporu vašeho zravého životního stylu. Více informací o Hydroxycut ACAI zde.

Akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail