Přihlásit se Registrovat
Váš nákupní košík je prázdný.
Fitness24.cz

Jak neztratit svaly během hubnutí

Hubněte rychle, efektivně a tak, abyste během redukčního období nepřicházeli o svaly.

Jak neztratit svaly během hubnutí
Kontaktuje svého lékaře, než začnete praktikovat jakoukoli dietu či posilovací program.

Kolikrát jste již slyšeli tu samou otázku: Jak mám zhubnout, aniž bych přitom přišel o svaly? Léto se pomalu blíží a tak už určitě přemýšlíte, jak co nejrychleji vyrýsovat svaly. Pro spoustu lidí je význam pojmu vyrýsovaný postava do značné míry dvojznačný. Na jednu stranu, držením diety odhalíte výrazné břišní svaly a špičkově vyrýsovanou postavu. Je však třeba dávat si pozor, abyste v průběhu diety Vaše těžce vydřené svaly neztratili. Držte se následujících rad a už toto léto bude Vaše postava vyrýsovanější a mohutnější tak, jako nikdy předtím.

1. Základem je načasování příjmu sacharidů

Největší chybou, které se při dietě můžete dopustit, je drastické až úplné omezení sacharidů ve stravě. Bez nich si totiž tělo musí hledat nový zdroj energie a jednou z prvních možností jsou právě Vaše svaly! K zajištění příznivého metabolismu a doplnění zásob svalového glykogenu pro větší množství energie je důležité vědět, který druh sacharidů si vybrat a jak načasovat jejich příjem.

Jako předkrm budete potřebovat kvalitní zdroj pomalu stravitelných sacharidů, které budou pohánět a posilovat Vaše svaly. Při dietě je ideální konzumovat postupně se aktivující sacharidy, jako je ovesná kaše, hnědá rýže nebo batáty, a to pro jejich schopnost pozvolného a rovnoměrného uvolňování živin. Velmi důležité je také stejnoměrné rozdělení sacharidů mezi 6 až 7 jídel denně. Tím dosáhnete správné regulace hladiny cukru v krvi. Jediná doba, kdy se doporučuje podávat rychle stravitelné sacharidy, je ihned po posilování, když je hladina cukru vyčerpána a Vaše tělo potřebuje rychle znovu dobít pro maximální obnovu a růst svalů.

2. Dodržujte pravidelný příjem sacharidů

Další z populárních a efektivních metod příjmu sacharidů zajišťující rychlé odstranění tuku a zachování svalů je jejich cyklický přísun. Tento koloběh většinou probíhá ve dvou cyklicky se opakujících fázích: tři až čtyři dny nízko až nulové sacharidové diety se střídají s jedním až dvěma dny vysoce sacharidové diety. Předpokladem pro takovýto cyklus je zbavit tělo všech sacharidových zásob, čímž mu umožníte vyčerpat ze svalů glykogen a spalovat tuky. Abyste poté zabránili nežádoucí ztrátě štíhlých svalů nebo katabolismu, doplňujte v rámci druhé fáze zásoby glykogenu dostatečným přísunem sacharidů s obsahem škrobu.

3. Tuk Vám neškodí

Jedním z největších omylů při držení diety je omezit za každou cenu přísun jakýchkoli tuků. Je jasné, že se ke zdrojům nasycených tuků a trans-tuků nechcete ani přiblížit pro jejich vliv na zvyšování hladiny cholesterolu, ale nezapomínejte, že tělo stále vyžaduje esenciální mastné kyseliny. Omega-3 a zejména Omega-6 tuky podporují množství důležitých fyziologických procesů. Esenciální mastné kyseliny zároveň podporují imunitní systém. Ryby studených vod jako losos, tuňák, pstruh nebo sardinky jsou stejně jako olivový olej, lněné semínko a mandle skvělým zdrojem zdravých tuků.

Vědecky navržený přípravek na bázi syrovátkového proteinu pro tvorbu svalů

Existuje jeden hlavní důvod, proč takové množství bodybuilderů a elitních atletů užívá jako proteinovou složku pro tvorbu svalů Nitro-Tech Hardcore – skutečně nejmodernější vědecky navržený přípravek na bázi syrovátkového proteinu. Nitro-Tech Hardcore byl vyvinut na základě nejmodernější receptury, které je vědecky uzpůsobena pro tvorbu svalů a zvýšení síly rychleji, než čistý syrovátkový protein.

4. Nejdůležitější jsou proteiny

Pro zachování štíhlých svalů a anabolického stavu je u nízkosacharidové diety nejdůležitější protein. Jeho dostatečná denní dávka by se měla pohybovat kolem 1 až 1,5 gramu na každého půl kila Vaší tělesné hmotnosti. Například, pokud vážíte 84 kilogramů, vaše dávka by měla být mezi 168 až 252 gramy proteinu denně. Za tímto účelem do svého jídelníčku rozhodně nezapomeňte zahrnout zdroj s největší biologickou hodnotou proteinu na světě – syrovátkový protein. Díky němu zajistíte Vašemu tělu prvotřídní příjem denní dávky proteinu. Pozor na to, že ne všechny proteinové suplementy jsou na stejné bázi. Zvolte takový protein, který obsahuje moderní systém dodávky dusíku, navržený k maximalizaci dodávky aminokyselinových peptidů a zvýšení citlivosti svalů pro maximální příjem proteinů – Nitro-Tech Hardcore.

5. Aminokyseliny: Rozhodující k udržení anabolismu

Aminokyseliny jsou základními stavebními kameny svalů. Proto je také důležité užívat aminokyselinové suplementy jako např. Alpha Amino Prototype 216 nebo BCAA Hardcore. Klinická studie na University of Texas prokázala, že klíčový komplex v Alpha Amino Prototype 216 způsobuje nárůst svalů o neuvěřitelných 216 %, což je dle klinického výzkumu klíčovým znakem proteinové syntézy (felaninin), což samozřejmě znamená nárůst svalů na úrovni buněk! Vědci navíc sledováním koncentrace aminokyselin v plazmě a krevním oběhu u zkoumaných subjektů zjistili, že dodávka aminokyselin krevním oběhem se zvýšila o šokujících 650 % a to přímo do svalových buněk – což je pro tvorbu svalů zásadní. Výsledky byly tak přelomové, že byly později publikovány i v předním lékařském periodiku. Můžete se tedy přesvědčit sami:

Tipton, Kevin, et al. (2001). Timing of amino acid-carbohydrate ingestion alters anabolic response of muscle to resistance
exercise. American Journal of Physiology - Endocrinology and Metabolism, 281, E197-E206.

S kvalitnějším aminokyselinovým suplementem budete schopni zvýšit anabolickou aktivitu na mnohem delší dobu i Vy.

Super-Amino akcelerátor růstu svalů nové generace

Alfa Amino Prototyp 216 zásobí Vaše svaly přesnou porcí partikulovaných amino sloučenin, esenciálních amino sloučenin, podmíněně esenciálních aminokyselin a přesným poměrem amino sloučenin s rozvětveným řetězcem (BCAA), které vám pomohou nabrat masivní množství tvrdých svalů. Získejte více informací o Alpha Amino Prototype 216.

A výsledek?

Není nic těžšího, než formovat vyrýsovanou postavu a neztratit při tom těžce vydřené svaly. Jen pro málokoho se tento sen stal i skutečností. Teď již ale i Vy víte, jak získat pevnou a vyrýsovanou postavu, tak neváhejte a nasměrujte si to přímo na pláž.

Akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail