Přihlásit se Registrovat
Váš nákupní košík je prázdný.
Fitness24.cz

5 jídel pro rychlejší regeneraci

Když cvičíte, můžete si vylepšit zdraví a regenerovat mnohem rychleji díky tomu, že si přidáte do svého ..

5 druhů jídel, které rychleji pomohou Vašemu tělu regenerovat po cvičení!

Když cvičíte, můžete si vylepšit zdraví a regenerovat mnohem rychleji díky tomu, že si přidáte do svého jídelníčku některé z těchto energií nabitých druhů jídel.

Ořechy
Ořechy jsou skvělým zdrojem živin a rostlinných proteinů. Přestože mnoho lidí se domnívá, že ořechy jsou svačina obsahující tuky, tuk v nich obsažených může být ve skutečnosti při tréninku docela výhodný. Pokud se rozhodnete zařadit ořechy do své výživy, buďte si jisti, že ovlivní váš energetický příjem. Vyvarujte se ale variant obsahujících sůl nebo jiné příchuti. Smíchejte je a přidejte si mandle, vlašské ořechy, kešu oříšky, para oříšky a lískové ořechy.

Libové červené maso
Červené maso, bez ohledu na to, co jste doposud slýchávali, je látka extrémně hodnotná, zvláště v případech, že se Vaše tělo pokouší regenerovat po náročném cvičení. Jde o jídlo s vysokým obsahem proteinů. Ano, hovězí maso obsahuje spoustu tuků, nejvíce z těchto jídel s vysokým obsahem energie. Z tohoto důvodu by měla být jeho konzumace pod kontrolou. To ale není výmluva sloužící k tomu, abyste si každý večer dávali steak! Ale plátek libového masa (může to být třeba zvěřina nebo buvolí maso – není nutné, aby to bylo zrovna hovězí) je nejen významným zdrojem proteinů, ale také železa a vitamínů skupiny B.

Losos
Losos je skvělé jídlo s vysokým obsahem proteinů, které by mělo být součástí jakékoliv výživy, zvláště pak pokud si vyberete jeho divoce žijící variantu, na rozdíl od lososa chovaného na farmě. Divoký losos je jeden z nejlepších zdrojů omega-3 mastných kyselin a také obsahuje velké množství proteinů! Lososi chovaní na farmě obsahují také velké množství proteinů, ale nemají dostatek omega-3 mastných kyselin, protože jsou krmeni obilím nebo kukuřicí. Co se týče zažívání, je losos lehčí než jakékoliv jiné maso.

Luštěniny
Tato kombinace dělá z luštěniny (vlhké fazole, měsíční fazole, černé fazole, cizrna, čočka atd.) fantastické palivo zajišťující dlouhodobě působící a stabilní množství energie potřebné pro Vaše tréninky. Většina luštěnin obsahuje relativně vysoké množství proteinů a jsou rovněž dobré jako dobrý zdroj pomalu účinkujících cukrů, navíc jde i o výtečný zdroj vlákniny. To jsou právě věci, které v naší výživě chybí.Škeble

Ano, je to dost velká ironie, ale škeble mohou napomoci růstu svalů. Škeble, mlži a ústřice, jinak známé jako měkkýši, mají vysoký obsah nezbytných minerálů, a co víc, jsou i cenným zdrojem proteinů! Jen si dejte pozor, abyste je nepřipravovali se smetanovými omáčkami s vysokým obsahem tuků a abyste opravdu mohli využít výhody těchto jídel pro své zdraví!

Nezapomeňte: Je důležité si připomenout, že proteiny ve všech formách jsou dobrou látkou pro regeneraci svalů a nacházejí se v jídle, které jíte.

Akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail