Fitness-24.cz

Trénink

Najděte si místní běžeckou dráhu, fotbalové hřiště, nebo jakékoliv sportoviště pod širým nebem.

Trénink s využitím sprintu k dosažení vrcholné kondice

Nezapomeňte provést konzultaci s vašim lékařem předtím, než začnete realizovat jakýkoliv plán výživy nebo tréninkový plán. Vždy trénujte jen v rámci svých fyzických možností.

Už se stává stále běžnější v MMA (kombinované bojové sporty), že ráno vstanete a jdete si pak na 30 – 45 minut zaběhat. Je to tréninková metoda, která má své historické kořeny ve staré škole boxu. Realita je ale bohužel taková, že dlouhá časová období věnovaná běhání mohou vést k vážným potížím svalů i kloubů, které tě nakonec v ringu definitivně zabrzdí. Řešení tohoto problému se nabízí v použití jiné efektivní metody kardiovaskulárního upevňování kondice – a to v tréninku s využitím sprintů.

Trénink s využitím sprintů zajišťuje dodání výbušné síly, která je doplňována vynikajícím zlepšením kondice a která je využívána v různých sportech, jako je například fotbal, běh na dlouhé tratě, přespolní běh a také MMA (kombinované bojové sporty). Kombinace síly a vybudování dobré kondice je prováděno prostřednictvím takové formy kardiovaskulární aktivity, která vám zabezpečí rozhodující vliv na váš výkon v ringu.

Najděte si místní běžeckou dráhu, fotbalové hřiště, nebo jakékoliv sportoviště pod širým nebem, které umožňuje sprintovat aspoň 100 metrů s maximální (100%) intenzitou. Pak zaběhněte 10 až 125 sprintů, mezi kterými nebudete odpočívat déle než 30 až 45 sekund. Poté se můžete těšit na odměnu získanou v důsledku sprintového tréninku. Pokud chcete zkusit modernější variantu tohoto typu tréninku, přidejte si do tréninkového plánu zátěž taženou za vaším tělem na krátkou vzdálenost, přibližně 30 až 40 metrů.

Vzor tréninkového programu s využitím sprintů

Poznámka: Všechny periody věnované odpočinku mezi sprinty by neměly být delší než 1 až 2 minuty.

Pondělí
• Sprinty na polní cestě … 100 metrů x 10-15 sérií

Středa
• Sprinty se zátěží …. 40 metrů x 6-10 sérií

Pátek
• Sprinty na běžecké dráze … 370 metrů x 5-8 sérií

Akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail