Fitness-24.cz

Trénink

Až příště přijdete do fitcentra tak se kolem sebe rozhlédněte. Uvidíte, že většina sportovců ...

Vybuduj si perfektní tělo s pomocí nového „P.O.P. Tréninku“
– část 2/4

Část 2: Zapomenutá cesta k růstu svalů.
Nezapomeňte konzultovat s lékařem předtím, než začnete s jakoukoliv speciální výživou a cvičebním plánem.

Máte svaly – tak je tedy používejte!

Až příště přijdete do fitcentra tak se kolem sebe rozhlédněte …. Uvidíte, že většina sportovců posiluje pořád stejnou část těla, týden po týdnu, a to s nulovými změnami postavy. Jsou jako hodinový strojek, prsa a bicepsy cvičí dvakrát či třikrát týdně, zatímco zbytku těla nevěnují žádnou pozornost. To je také nejběžnější chyba, kterou cvičenci v posilovnách dělají! Všechny svalové skupiny, dokonce i nejvíce nenáviděné a nejsnáze zapomenutelné, musí být trénovány, jestliže chcete být větší a silnější a mít postavu, za kterou se všechny hlavy otáčejí! Ve většině případů platí, že trénink menších sekundárních svalových skupin je právě to, co dává jedinci požadovaný vzhled. Například pokud chcete větší paže, pak potřebujete trénovat tricepsy více než bicepsy. A pokud si chcete vybudovat hrudník, který otevře dveře už dvě sekundy předtím, než to uděláte vy sami, pak musíte trénovat mnohem více svalů než jenom benč pres.

Program P.O.P. Training je zaměřen na všechny tyto věci a k tomu je ještě něco navíc. Je o krok dále než běžné tréninkové programy, a to díky tomu, že využívá výzkumu lidské anatomie a dodává tréninkový plán, který vás dovede k tomu, abyste trénovali ty svalové skupiny, na které jste zapomněli.

5 základních principů P.O.P. Tréninku

Na rozdíl od jiných tréninkových programů je P.O.P. Trénink založen na vědeckých poznatcích a drží se 5 základních principů týkajících se velkého růstu svalů:

1. Vždy klaďte důraz na nejpomaleji rostoucí svaly a nejméně vyvinuté svalstvo.
Berte jako prioritu své nejslabší body svého tréninku, trénujte je jako první, protože v té době máte ještě nejvíce energie a vaše síla je nejvyšší.

2. Netrénujte všechny svalové skupiny stejně tvrdě nebo se stejným počtem sérií.
Některé svalové skupiny vyžadují více pozornosti než jiné. Dělejte více práce se slabšími svaly a naopak méně posilujte své silnější svaly.

3. Nikdy se nesnažte vybudovat si skupinu svalů na maximální velikost z hlediska možného potenciálu jejich velikosti.
Některé svalové skupiny, jako například přední deltové svaly, horní část stehen, šikmé svaly či trapézové svaly, rostou příliš rychle. Jejich růst by měl být udržen pod kontrolou, aby byly dodrženy správné tělesné proporce.

4. Zaměřujte se na různé oblasti svalů, které trénujete.
Základní cviky jsou důležité pro vytváření hmotnosti, ale nemusí nezbytně zaručit vytvoření plných zaoblených svalů, které většina lidí chce mít. Proto zatěžujte skupiny svalů ze všech možných úhlů, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

5. Svaly reagují na změnu.
Vždy z týdne na týden změňte svůj tréninkový režim, a to změnou pořadí cviků a změnou počtu opakování i počtu sérií.

Řiďte se těmito 5 jednoduchými pravidly pokaždé, když vstoupíte do fitcentra, a připravte se na to, že zažijete takový přírůstek svalů i síly, o jakém jste si nikdy nepomysleli, že je vůbec možný! Nemusíte tomu věřit … jen se dívejte na špičkové profesionály v oboru kulturistiky. Všichni z nich si vybudovali svůj profesionální vzhled díky tomu, že začlenily tato pravidla do svých tréninkových návyků.

Zůstaňte na příjmu a čekejte na třetí část této více dílné série, v níž vaše oblíbené hvězdy týmu MuscleTech vysvětlují, jak by mělo být cvičení P.O.P. prováděno, abyste dosáhli nejlepších výsledků a jak přesně máte tyto cviky provádět.

Vrátit se zpět na - Zcela nový P.O.P. Trénink - část 1a

Vrátit se zpět na - P.O.P. Trénink a proporce těla - část 1b

Pokračování třetího dílu již brzy....

Akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail