Přihlásit se Registrovat
Váš nákupní košík je prázdný.
Fitness24.cz

Omni-MX Hardcore

Komplexní před a po-tréninkový suplement pro nabrání svalové hmoty, zvýšení síly, ochranu a rychlejší regeneraci svalů

 

Vítám vás u další recenze, která se bude týkat produktu s názvem OMNI-MX HARDCORE od společnosti SCI-MX Nutrition.


Jak už jsem zmínil v minulé recenzi, společnost SCI-MX Nutrition je z Velké Británie a jejich produkty se dají považovat za světovou špičku, i když ne s tak fantastickým marketingem. Důkazem toho byl v minulé recenzi protein GRS-5 PROTEIN SYSTEM. Jeho účinnost byla úžasná, ještě nikdy jsem se nesetkal s takovým typem proteinu, který by tak výrazně účinkoval na cvičence jako tento. Ale zpět k OMNI-MX HARDCORE.

 


První pohled

Produkt OMNI-MX HARDCORE je označován jako komplexní před a po-tréninková směs pro rychlé nabrání svalové hmoty s minimem tuku, zvýšení síly, získání energie, lepší napumpování, vyšší hydrataci, zvýšení anabolismu, ochranu a rychlejší regeneraci svalů. Na jejím vývoji se podílel tým vědců, kteří jsou také náruživými návštěvníky fitness center. Takže to vzali pěkně od podlahy, využili svých znalostí a narvali do něj optimální dávky ověřených surovin, co se v odvětví kulturistiky a celkově posilování používají již dlouhá léta. Proto se můžete těšit na skvělou zásobárnu všech živin důležitých ke znatelnému nárůstu svalů. Pojďme se na něj podívat blíže.

 

Omni-MX Hardcore

 


Složení

Na trhu není moc výrobků, které by mohly konkurovat tomuto suplementu. Složení je moc pěkné, člověk se na něj podívá a řekne si: „Aha, tak tady někdo sází na prověřené věci a nedělá zbytečné marketingové zmatky.“ Jsou to opravdu jen kvalitní ingredience, které znají všichni, kdo se pohybují ve sportu, ať už ve fotbale, přes gymnastiku až po posilování. U každého sportu je základ stejný - dobrý příjem bílkovin, sacharidů, tuků, plus nějaký ten kreatin, aminokyseliny, atd. Tento výrobek to více než splňuje.


Jedna plná dávka činí 3 odměrky, tj. 145 g, energeticky 563 kcal, nebo 2370 kJ. Denní porce jsou dvě dávky, takže až 6 odměrek. Dávkování se ale samozřejmě odvíjí od konkrétních potřeb daného cvičence. Nyní všechny čísla budou brány jako za celou denní dávku, jen aby v tom nebyl zmatek. Když se mrkneme na tabulku na zadní části obalu, první, co upoutá vaše oči, bude velký nápis: KEY MUSCLE PERFORMANCE INGREDIENTS PER DAILY DOSE (klíčové složky svalového výkonu v denní dávce). Ihned pod tím se nachází informace o proteinu, a to GRS-5 (minulá recenze byla právě o něm, ale jeho pojmenování bylo PROTEIN SYSTEM) jako GRADUAL RELEASE PROTEIN (postupné uvolňování bílkovin). Bílkovin je tam 90 g, což je u mnoha lidí skoro půlka celé jejich denní dávky. Jejich zdrojem je syrovátkový proteinový koncentrát, mléčný proteinový koncentrát, sójový proteinový izolát, syrovátkový proteinový izolát a vaječný albumin. Pozvolné uvolňování aminokyselin do svalů po dobu až 8 hodin dostanete i tady. Více o GRS-5 Proteinu a jeho výhodách se můžete dozvědět v mé předešlé recenzi – GRS-5 Protein. Hned pod GRS-5 naleznete údaj CROSS-ACTION CARBOHYDRATES, to je směs rychle a pomalu vstřebatelných sacharidů. K čemu rychle a pomalu vstřebatelné sacharidy? Jen tak stručně. Rychle vstřebatelné sacharidy, jako např. dextróza, slouží k okamžitému dodání energie. Když dodáte rychle vstřebatelné sacharidy, má to za účinek doplnění jak energie, tak rychlé zvýšení hladiny inzulínu, což je nejanaboličtější (tzn. růstový) hormon v těle, který zapříčiňuje růst svalů. Tím, že po rychle vstřebatelných cukrech dodáme pomalu vstřebatelné, udržíme hladinu inzulínu na optimálních hodnotách dost dlouho. V tomto případě zde nalezneme 4 druhy sacharidů (voskový kukuřičný škrob, maltodextrin, dextrózu monohydrát a fruktózu). Takže tohle byly bílkoviny a sacharidy, teď jsou na řadě takzvané stacky (speciální směsi). Zkuste se podívat do tabulky níže na ta obrovská množství účinných látek, které se nachází v celkové denní dávce a pojďme si jednotlivé látky ve stručnosti rozebrat.

 

Obrovské množství účinných ingrediencí


Jako první je MESENOID EXTREME MUSCLE GAIN STACK (extrémní nabírací směs). Tato směs je složena z mega-dávek HMB, BCAA, Glutaminu, MCT-Oleje, Taurinu, Aminogenu, Bioperinu a chromu. HMB (hydroxy-methyl-butyrát) - slouží jako anti-katabolická (zabraňuje rozpadu svalové tkáně při náročném fyzickém výkonu) a zároveň anabolická látka. Zároveň urychluje regeneraci a podporuje nové svalové a silové přírůstky. BCAA (tři základní řetězené aminokyseliny, a to L-leucin, L-isoleucin a L-valin) – jsou to nejdůležitější aminokyseliny z hlediska růstu svalů a síly. Intenzivní trénink může způsobit rapidní snížení hladiny řetězených aminokyselin. To pak může vést až ke zhroucení svalových vláken (katabolismu) a vyčerpání. BCAA tedy zabraňují katabolismu, podporují anabolismus, zvyšují svalový výkon a napomáhají k lepšímu růstu svalů a síly. Další je GLUTAMIN, což je také jedna z důležitých hojně se vyskytujících aminokyselin obsažených ve svalech. V průběhu intenzivního tréninku i po jeho skončení je ze svalů vylučováno velké množství glutaminu. Jeho doplňování i v této formě pomáhá zabezpečit, aby byly svaly rychleji naplněny energií, což napomáhá prevenci poškození svalů a jejich velmi rychlému růstu. MCT olej - dokáže nahradit energii při jejím nedostatku ze sacharidů, zlepšuje využití bílkovin pro stavební účely a omezuje jejich přeměnu na energii. Kromě toho také zrychluje metabolismus a díky tomu pomáhá tělu rychleji spalovat přebytečný tuk. TAURIN – funguje jako energizér - podporuje činnost mozku (jednoduše řečeno, navozuje dobrou náladu a zvyšuje výkonnost). AMINOGEN – jsou to proteolytické enzymy (tzn. enzymy, které řídí chemické reakce v těle), které zlepšují stravitelnost tohoto doplňku, takže vám nepůsobí žaludeční potíže. Sám to můžu potvrdit, protože po celou dobu užívání mi nebylo nijak špatně, což u některých konkurenčních produktů bývá. BIOPERINE – zlepšuje vstřebávání všech složek obsažených v tomto produktu, což by mělo mít také podstatný vliv na celkový efekt. A nakonec CHROM – ten zlepšuje rozklad enzymů a jejich přeměnu na energii a napomáhá tvorbě některých tuků, je nezbytný pro využití cukru v těle.


Celkově je tato směs bomba! Nikdy jsem s Omni-MX Hardcore neměl problém s regenerací, ta byla vždy hodně rychlá a efektivní. Nemůžu než dát palec nahoru. Jdeme dál.

 


Jako druhá směs je tu TRI-CREATACORE SIZE & STRENGHT STACK (Tri-creatacore je objemová a silová směs) – hned její název napovídá, že tam bude nějaký ten kreatin.  A samozřejmě, že je! V tomto přípravku je obsažený klasický a zatím vědecky nejlépe ověřený kreatin monohydrát v kombinaci s pyruvátem. Proč právě monohydrát a pyruvát? Moderní vědecký výzkum a pokroky v technologii ukazují, že specifická kombinace těchto dvou kreatinů poskytuje až o 20% lepší nárůst svalového výkonu a o 24% lepší rychlost svalové kontrakce, což u 94% uživatelů vede k lepším ziskům svalové hmotnosti a jejich velikosti. Arginine Alpha-Ketoglutarate, který je zde také, je také velmi účinná aminokyselina, která má za následek roztažení cév a okysličení svalů. Tím pádem lépe vyživuje svaly všemi látkami, které jsou obsažené v tomto suplementu a zlepšuje syntézu bílkovin (proces, ve kterém se tvoří bílkoviny). Beta-Alanin je aminokyselina přírodního původu, nachází se, stejně jako kreatin, v mase vepřové, hovězí a i v rybách. Jaké jsou její účinky? Je to zvýšení síly, výkonu, vytrvalosti, ale také oddaluje svalovou únavu.


Všechny tyto látky jsou, jak vidíte, sestaveny tak, aby na sebe vzájemně navazovaly a vytvářely tak úžasný celek, který tento suplement řadí k vysoce kvalitním a jedinečným tréninkovým směsím.

 


Třetí a poslední směs je ANDRO-MX-T PRO ANABOLIC MALE SUPPORT STACK. Tato směs zvyšuje hladinu testosteronu a růstového hormonu. Obsahuje Avenu Sativu, Nettle root extract a ZMA. Avena Sativa (extrakt z ovsa setého) obsahuje velké množství saponinů (přírodní steroidy) - ty mají za následek uvolňování hemoglobinu, ten přenáší kyslík do tkání. Především je to ale rostlina, která uvolňuje testosteron a zvyšuje chuť na sex, takže manželka nebo přítelkyně bude mít radost. Další je Nettle Root extract (extrakt z kopřivy). Taktéž tento extrakt zvyšuje testosteron, ale je zajímavý také tím, že snižuje testosteron neaktivní a zvyšuje aktivní. No a jako poslední látka v celém produktu jsou známé ZMA. To je sloučenina zinku a hořčíku v kombinaci s Vitamínem B6. Zde jsou převedeny do formy, kdy si s nimi tělo poradí mnohem lépe, než pokud byste užívali tyto složky samostatně. ZMA přirozenou cestou zlepšují anabolické pochody v lidském těle a zlepšují fyzický výkon.


Určitě na vás bude tato směs znát, samy uvidíte, že budete mít zvýšené libido než obvykle.

 


Co je po stránce složení důležité zmínit stejně jako u dříve recenzovaného GRS-5 Proteinu, ani Omni-MX Hardcore neobsahuje umělá barviva. Možná to znáte. Koupili jste si nový doplněk, který slibuje skvělé výsledky, ale jeho chuť je příšerná a při pohledu na barvu se děsíte hrůzou, co za syntetické svinstvo to do sebe vlastně lejete. Tyto zkušenosti mám především u produktů původem z USA, kde se syntetická barviva používají bohužel o mnoho více než v Evropě. Proč tomu tak je? Nic jiného, než optimalizace výrobních nákladů. Syntetická barviva jsou ve většině případů výrazně levnější, než jejich přírodní alternativy, takže i když si koupíte drahý a značkový produkt, většina z nich je po této stránce nekvalitní. V případě Omni-MX Hardcore to neplatí!

 

Omni-MX je bez syntetických barviv

 


Rozpustnost a chuť

Když jsem obdržel tento suplement a zjistil, že se jedná o příchuť jahody, vybavily se mi vzpomínky na jeden protein od jiného výrobce, který se mi kdysi dávno zprotivil. Ačkoliv je tato směs úplně na jiné úrovni, nemohl jsem se ubránit nepříjemnému pocitu. Po chvíli jsem se odhodlal, otevřel balení a poprvé ucítil příjemnou vůni čerstvých jahod. Konečně jsem sáhnul pro odměrku, nabral dávku a nasypal do šejkru s vodou. Umístil sítko a míchal. Omni-MX Hardcore se začal skvěle rozpouštět, bylo zřetelné, že se uvnitř netvoří žádné hrudky! Nadcházela očekávaná chvíle prvního ochutnání. Otevřel jsem šejkr a ochutnal. Chuť suplementu je jedinečná! Konečně jahoda, která nejenom krásně voní, ale také výborně chutná. Během dvou měsíců co užívám jahodovou variantu, mě tato příchuť nijak neomrzela. Jakmile doužívám rozbalené balení, chystám se vyzkoušet čokoládovou variantu, takže své hodnocení ještě doplním.

 


Varianty chutí a balení

Na trhu je k dostání několik různých příchutí. Vybírat můžete z příchuti čokolády, vanilky, jahody nebo banánu. Podle chuti si vybere snad každý. Velikost balení je dostupná o hmotnosti 2030g nebo 4060g. Větší balení samozřejmě vychází v přepočtu na dávku cenově výhodněji. Součástí každého balení je také dávkovací odměrka.

 


Závěr

A jsme v závěru. Myslím, že jsme rozebrali tento před a po-tréninkový přípravek tak, jak se patří. Nyní byste měli mít přehled, jestli je pro vás vhodnou volbou či ne. Pro mě to byla volba jasná, vhodná a účinná. Dokonce výrazně předčil mé očekávání. Toužené nabrání v objemové fázi bylo snazší a mnohem lepší. Udržitelnost přírůstku je stoprocentní. Samozřejmě, že bez pořádného výživového programu a bez kvalitní stravy, která do objemové fáze patří, hmotu nevybudujete.


Jak jsem napsal již výše. Firma Sci-MX Nutrition dává do svých produktů jen to nejlepší. Tomu taky přípravek OMNI-MX HARDCORE odpovídá. Jeho cena se na první pohled může zdát trošku vyšší než u jiných před a po-tréninkových přípravků, o to více je ale znát jeho účinnost a kvalitní kombinace sportovních látek, které tento přípravek řadí mezi TOP produkty!

 Chuť varianta jahoda: 9/10 (voda)
Složení: 9,5/10
Stravitelnost: 9,5/10
Poměr cena/výkon: 9/10


Výrobce produktu: Sci-MX Nutrition (Velká Británie)

 

Autor recenze: Josef Horalík

 

Koupit Omni-MX Hardcore se slevou

Zobrazit další recenze produktů

Akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail